Internet v Chorvátsku.

016_01 - Internet at HRPokiaľ sa vám pri spojení internet a dovolenka vyhadzujú pupáky, radšej tento článok ani nečítajte. Ale pokiaľ sa vám nejaké to spojenie so svetom na dovolenke v Chorvátsku zíde, či nebodaj občas chcete uploadnuť nejaké to video na YouTube – a povedzme si otvorene, že päť minút full-HD videa už má nejaký ten objem – a dáko neviete na internete zohnať potrebné informácie, tak zopár mojich skúseností z posledných dvoch rokov.

Minulý rok ( 2015 ) som nejakým spôsobom zistil – tuším to bolo v dajakom krámku na výlete v meste Hvar – že sa dá kúpiť SIM karta operátora VIP pre prístup na internet. V blistri z tvrdého kartónu o rozmeroch asi obalu na CD za 80kn máte kredit na – tuším – 7 dní:

016_02 - Internet at HR 016_03 - Internet at HR 016_04 - Internet at HRPre bežné browsovanie po nete stačí, ale pre moje použitie – občasný upload videa na YouTube – to má jeden háčik: na jeden deň je na plnej rýchlosti 1GB dát, potom rýchlosť spadne na 64 kB/ s. Výhoda tejto karty je, že kredit sa vám strháva vždy na 24 hodín ( po 10kn ); keď niektorý deň telefón nezapnete, kredit vám nestrhne.

Tento rok ( 2016 ) som dostal tip na – pre mňa – lepšiu možnosť: u rovnakého operátora – VIP. Za 80kn, z čoho je 75kn kredit, ponúkajú tiež predplatenú SIM kartu na týždeň internetu ale… s týždenným limitom 20GB ( bez denného limitu ). Nevýhoda je, že keď raz kartu aktivujete, začína vám plynúť týždenný cyklus, bez ohľadu na to, či máte telefón niektorý deň zapnutý, alebo nie.

016_10 - Internet at HR 016_11 - Internet at HR 016_12 - Internet at HR 016_13 - Internet at HR 016_14 - Internet at HR 016_15 - Internet at HRSIM karta sa predáva v kartónovom blistri o veľkosti asi kreditnej karty. Po vyčerpaní kreditu máte dve možnosti, presnejšie tri:

1) môžte si dobiť kredit na týždeň – kúpite si kupón so 14-miestnym kódom, kde si klasicky, ako pri predplatenkách, cez *103*xxxxx# dobijete kredit na ďalší týždeň. Problém je, že 75kn kupón na týždeň stojí 82,50kn. Takže je to drahšie ako možnosť 3)

2) alebo si rovnakým spôsobom dobijete kredit na 1 deň, kde máte limit 5GB dát na deň. Je však treba SMSkou príkazom DAILY prepnúť na túto možnosť. Kupón na jeden deň stojí 16,50kn, z čoho je kredit 15kn.016_16 - Internet at HR

3) po týždni si kúpite za 80kn novú SIMku. Finančne najvýhodnejšia možnosť 🙂

Kredit je možné dobiť aj cez internet – pokiaľ máte PayPal ( alebo Chorvátsku platobnú kartu ) – na web shop-e operátora. Do 31.VIII.2016 majú akciu na +20%, inak je to rovnako výhodne nevýhodné, ako dobíjanie cez štandardne zakúpený kupón. Môj pokus o dobitie cez internet skončil úspešno/ neúspešne. Síce mi najprv prišla SMS, že mám dobitý kredit, o pár minút mi ale ďalšia SMS oznámila, že nemám nič. Mám silné podozrenie, že som asi jediný človek, čo sa pokúšal dobiť kredit cez PayPal 🙂

Na záver ďakujem ochotným dievčatám z agentúry JADRAN za dobrý tip…

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár