Perestrojka Light Brushless Camera Gimbal

008_01 - Light brushless gimbalMnooo, čo mladším ten pojem asi moc nepovie, rovnako ako ten socialistický vtip o troch fázach prerestrojky: perestrojka, perestrelka i raščot naselenija. Zostaňme pri tom, že je to prestavba – či prerobenie.

Keďže som si rozhodol prerobiť aj záložného Aliena na DYI model ( pretože som našiel na nete dxf-ko klonu TBS ) bolo rozhodnuté – treba ďalší gimbal. Už dávnejšie som mal v merku odľahčenú verziu môjho obľúbeného gimbalu a tak Aliexpress mal kšeft.

Gimbal radšej mám v trupe koptéry, ako v podvese, tož bolo treba milý gimbal prestavať.

Prvé, čo ma privítalo, keď som otvoril krabicu, bol zvuk spadnutého šróbiku. A keďže pri rozkladaní/ skladaní gimbala sa moja predtucha potvrdila, tak úplne základná vec, ktorú ku gimbalu potrebujete je toto:

008_02 - Light Brushless GimbalTakže: Loctite je treba – opravujem JE NUTNÉ – použiť všade. A to znamená úplne všade.

Po vybalení  z krabice vidíte gimbal takto:

008_03 - Light Brushless Gimbal 008_04 - Light Brushless GimbalDoska kontroléru + snímač polohy:

008_05 - Light Brushless Gimbal 008_06 - Light Brushless GimbalNakáblovanie jednotlivých motorov ku konektorom je takéto:

008_07 - Light Brushless GimbalČo za firmware je v riadiacej doske netuším. Síce som sa chystal pripojiť k nej, ale… keď som pripojil trojčlánok 3S/ 1000mAh k riadiacej doske a na gimbale som mal provizórne chytenú Xiaomi Yi, gimbal sa poslušne vyrovnal a … a nič. Žiadne bzučanie, žiadne kmitanie. Takže minimálne ten môj kus fungoval po vybalení z krabice.

Keď som milý gimbal zapol bez kamery, zrovnal sa a už bolo počuť bzučanie motora. Takže zatiaľ to má za plný počet bodov.

A teraz to, čo ma zaujímalo najviac: váha. Cca 160g. Porovnanie s mojim doterajším gimbalom zatiaľ nemám. Až keď ho budem tiež prerábať. Keď už mám preň tiež kúpený rám

008_08 - Light Brushless GimbalVáha bola samozrejme vynulovaná na krabičku…

008_09 - Light Brushless GimbalAj s Xiaomi Yi to vyzerá takto:

008_10 - Light Brushless Gimbal 008_11 - Light Brushless Gimbal… s kamerou je váha cca 236g.

008_12 - Light Brushless GimbalDruhá vec, ktorú som upravil je konektor pre ovládanie; zbytočne vyčnieval na stane pripájkovania. Na fotke je vľavo pôvodná dĺžka, vpravo po úprave štípačkami…

008_13 - Light Brushless GimbalNo a takto je usadený na spodnom plató novej koptéry:

008_14 - Light Brushless GimbalNa záver video skúška aj s kamerou

Ako sa zhostí svojej úlohy naostro, zatiaľ neviem. Uvidíme…

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené, Technika a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár