Phoenix 2000 EPO – I. časť: Čo je v krabici.

Môj ďalší prírastok do letky. Pokukoval som po ňom veľmi dávno, ešte keď mávali na Hobbykingu aj Fox 2300. Medzitým Fox vyradili z ponuky, ale prišla ďalšia konkurencia: Heron od Multiplexu. A tak prišla dilema: Heron, alebo Phoenix? Heron má väčšie rozpätie a je to predsa len Multiplex – čo je záruka, že to určite bude lietať. Phoenix je predsa len „Čína“, má plastový trup – nad ktorým niektorí v diskusii krútili nosom – ale stojí polovicu Herona. No a má menšie rozpätie – len dva metre.

Nakoniec zvíťazila stará láska – trochu podporená nižšou cenou ( ale naozaj len trochu ) – a tri dni po objednaní bol Phoenix2000 doma. Teda: samotný kit. Keďže som sa rozhodol ignorovať setové osadenie a vybrať si vlastné, väčšina vybavenia ešte stále putuje kdesi medzi Čínou a Slovenskom.

Čo bolo v krabici.

Takže zopár fotiek, ako Phoenix prišiel:

Krabica je pekná, diely v nej slušne zabalené, trup dokonca pridátovaný, aby nelietal… Podľa popisu na krabici som zistil, že sa Phoenix predáva aj ako kompletný model – s vysielačkou a ostatným príslušenstvom. Ale na nete som ho nehľadal.

Hlavné diely…

… hárok so samolepkami…

… a bižutéria.

Zopár pohľadov na trup. Na omak je to pevný plast s vloženými plató pre servá a baterku. Dokonca má od výroby vpredu vstup vzduchu pre chladenie motora.

Pozornosť si zaslúžia vyfrézované otvory pre servá: pre smerovku je otvor na mikroservo, ale pre výškovku pre miniservo.

Priložený manuál je pre hotový model, ergo montáž vybavenia musí človek zvládnuť za pomoci vlastnej fantázie a zručnosti – o tom v návode nie je ani jedno anglické písmenko 🙂

Detaily chvosta:

Kabínu tvorí – k mojej neľúbosti – čierny plastový výlisok. K neľúbosti preto, lebo mám v pláne osvetliť model a pre kabínu som chcel použiť modré podsvietenie s LED pásmi. Ale mám silné podozrenie, že ten čierny kryt kabíny je presvietiteľný akurát tak dostatočne výkonným laserom 🙁 Na trup sa kryt kabíny jednoducho nacvakne štyrmi výstupkami na jej vnútornej strane. V tejto chvíli tipujem, že to bude prvá vec, čo sa pokazí…

No a malý kuk do manuálu: ťažisko.

Pokračovanie nabudúce.

Tento obsah bol zaradený v Lietadla, Modely a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár