Radiomaster R168 & užívateľský FW od midelic

Pokiaľ ste spokojný užívateľ prijímača R168 of fy. Radiomaster, a nič vám v jeho funkčnosti nechýba, tento článok nie je určený pre vás.

Ale pokiaľ by sa vám zišiel v R168 ešte jeden ( alebo dva ) ďalšie analógové vstupy, prípadne ak by ste chceli mať možnosť si zmeniť refresh na PWM výstupoch, invertujúci, či neinvertujúci výstup na SBUS a veľa iného, tento návod je pre vás.

Upozornenie: nahratím užívateľského FW podľa tohto článku vymažete originál bootloader v R168, takže viac nebude možné tam nahrať FW od výrobcu!!!

Tento článok popisuje postup pre nahratie užívateľského FW od autora s nickom midelic, ktorý pochádza z tohto vlákna na RCGroups.

Možnosti FW od midelic:

 1. dva externé analógové vstupy – originál Batt ( A1 ) max 18.8V + A2 ( originál RSSI výstup )  max 3.3V bez nutnosti HW úprav
 2. analógové vstupy A3&A4 na pinoch uP max 3.3V  – pre ich vyvedenie treba pridať ďalší konektor, prípadne iná HW úprava .
 3. možnosti užívateľskej konfigurácie cez LUA skript:mód PWM výstupov 1-8/ 9-16 s temeletriou/ bez telemetrie, servo refresh 9/18/22.5 ms, invertovaný/ neinvertovaný SBUS a SPORT, protokol FCC/ LBT, pripravuje sa verzia 2.1.
 4. štatistika dátového spojenia:

  Programovanie.

  K programovaniu potrebujete programátor ST-LINK V2.Programátor je možné  kúpiť napríklad na Bangood.

  Program STM32 ST-LINK Utility …

  …si stiahnete za registráciu na webe ST.

  Pri programovaní nového prijímača treba pripojiť ST-LINK k prijímaču na nasledovné pady: SWCLK, SWDIO, GND a +5V. Nie treba skratnúť pad BOOT0.

   

  Alebo je možné pripojiť programátor len SWCLK a SWDIO, a +5V a GND pripojiť konektorom na pinheaders.

  Pri opätovnom programovaní je treba okrem pripojenia programátora k SWCLK, SWDIO, GND, +5V aj prepojiť CH1 ( výstup serva, kanál č. 1 ) a CH8 ( výstup serva, kanál č. 8 ).

  Užívateľský fw je možné v tejto chvíli stiahnuť na RCGroups tu, do zálohy som ho nahral sem.

  Po nahratí firmware sa zmení v rozložení pinov RSSI na A2…

… a ďalšie dva analógové vstupy A3 a A4 sú na pinoch uP tu:

Pre ich prípadné využitie je možné sa inšpirovať v článku o úpravách Jumper R8.

LUA skript.

Pre konfiguráciu prijímača je možné k dispozícii LUA skript pre Taranis a Horus rádio. Skript pre Horus je možné použiť aj pre vysielačky T16, TX16S a im podobné klony.

Oba skripty je možné stiahnuť vo vlákne na RCGroups tu. Aktuálne verzie ku dňu písania článku som uložil sem.

 

 

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v Technika a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár