Stručný pohľad: VGOOD Airplane-32 ESC 40A + Program Card

Tento regulátor ma zaujal nielen cenou – lacných regulátorov sa dá nájsť veľa. Zaujal ma tým, že má spínaný BEC 5.5V/ 5A. Väčšina lacných regulátorov má BEC buď lineárny, alebo spínaný s výstupným napätím 5V. Ja som hľadal niečo s napätím 5.5V, či reálne poskytne až 5A, ako uvádza výrobca, neviem. Toto nebude recenzia, len stručný pohľad na môj nový prírastok do RC vybavenia.

Regulátor som kúpil na Banggood spolu s programovacou kartou: cena 11Eur za regulátor a necelých 7Eur za kartu bola celkom sympatická. Stránka výrobcu je tu: V-GOOD.

Prvé plus má výrobca za cenu, druhé za balenie: antistatické vrecko nie každý výrobca používa.

Regulátor nemá konektory ani pre motor, ani pre batériu. Signálový kábel je dosť dlhý, asi 35cm a nemá na sebe žiadny ferit.

Dostanete k nemu akurát tlačený manuál. Váha je 51g – evidentne výrobca uvádza váhu ( 44.5g ) bez káblov.

Programovacia karta je nezvykle veľká…

… a na zadnej strane má návod na použitie:

Programovanie kartou funguje. Niektoré „riadky“ umožňujú až dve aktívne nastavenia ( napríklad BRAKE STR./ MOTOR DIR ), …

… a to sa mi podarilo až možno na tretí pokus a doteraz neviem ako. Potešil som sa, keď ESC akceptovat nastavenie BEC VOLTAGE 8.0V, ale len dovtedy, kým som nezobral do ruky multimeter. Na výstupe BEC bolo stále 5.5V. Keď som pozeral na produktovej stránke výrobcu, tak nastavenie napätia BEC ( 5.0 – 8.0V ) umožňujú až ESC pre heli od 60A modelu vyššie.

Pripojenie 6S batérie je vždy sprevádzané výraznými pyrotechnickými efektami, pri 3S akumulátore nie sú badateľné. Po pripojení motora som len mohol skonštatovať: regulátor funguje.

Pozitívny dojem z VGOOD Airplane-32 ESC 40A, ktorý je podporený aj dobrou cenou, mi trochu kazia len dve veci: pyrotechnické efekty pri pripojení 6S akumulátora a farebné značenie signálového kábla. Výrobca totiž použil farebné značenie oranžový – červený – hnedý, pričom oranžová a hnedá sú niekedy ťažko rozlíšiteľné. Ale za 11Eur tieto drobnosti kľudne výrobcovi odpustím 🙂

Tento obsah bol zaradený v Technika a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár