Taranis upgrade: M9 gimbals, podsvietenie & haptic.

030_001_taranis-hall-gimbalsKeď som zbadal na mojom obľúbenom fóre, že pre pre môj vysielač Taranis začala firma FrSky vyrábať gimbaly s hall sondami, od radosti som zajasal – Taranis dostane darček!

Chcelo to trochu trpezlivosti a komunikácie s RCStudiom, ktoré ich už malo na ceste, ale trpezlivosť nielen ruže prináša.

Pre nás modelárov aj gimbaly prináša.

Po dlhšom čakaní konečne boli gimbaly doma. Pretože som mal pôvodne v pláne – keď sa už budem vo vysielačke vŕtať – robiť aj iné úpravy, tak ma s montážou gimbalov do Taranisa predbehol lubo1, ale zase som mu vďačný za cenné rady pre montáž – ako napríklad, že je užitočné pre uľahčenie montáže zdemontovať aj trimy a až potom usádzať gimbaly.

Lenže moje veľkolepé plány na prerábku Tranisa zhatil celkom nekapitalistický nedostatok vysokosvietivých zelených SMD LED, ktoré som musel objednávať až z ďalekej Číny.  A keďže moja trpezlivosť má svoje hranice, tak bolo rozhodnuté: idú sa montovať len gimbaly, zvyšok HW úprav počká.

Vďaka dobrým radám od lubo1 bola montáž gimbalov brnkačka a už som sa chystal jasať nad vylepšeným Taranisom, keď som sa pozrel na plynový knipel – VEĎ ON NEMÁ STREDOVÚ RYSKU ANI JEMNÚ MIERKU!!! Aké prívlastky na adresu vývojárov fy. FrSky mi prešli hlavou, radšej publikovať nebudem …

Našťastie všetko zachránil ppisovač štítkov, takže radosť sa len odsunula:

030_010_taranis-hall-gimbals Vytlačený štítok pre plynový knipel.

030_011_taranis-hall-gimbalsVystrihnutý a nalepený na gimbale.

030_012_taranis-hall-gimbals030_013_taranis-hall-gimbalsTaranis v plnej kráse s novými gimbalmi.

Ak by ste si chceli štítky vytlačiť:Obrázok musí mať veľkosť 17x4mm. Originál súbory na stiahnutie sú tuná.030_020_taranis-ryska-na-knipel

Pre vylepšenie je možné ešte doprogramovať pípnutie knipla v stredovel polohe:

030_030_taranis-hall-gimbals030_031_taranis-hall-gimbalsEdit 3.IV.2017

Výmena podsvietenia displeja.

LED pre podsvietenie som objednal odtiaľto. Kým prišli, našiel som dobrý návod na výmenu osvetlenia tu. Síce originál sú na podsvietenie použité LED veľkosti 0603, ale pri troche šikovnosti išlo použiť aj veľkosť 0805, ktoré som mal objednané.

Fotky povedia viacej:

Vibračný motorček.

Konečne prišiel na rad aj vibračný motorček, ktorý som mal už vyše troch rokov v krabici. No a na záver upgrade OpenTX aj s podporou haptic.

.

.

Tento obsah bol zaradený v Technika a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár