Tarot ZYX-S2 & Arduino Prolific driver problem.

027_01_zyx-s2-problemPred hodným časom som riešil s Arduinom kuriózny problém: jeden deň mi všetko chodilo OK, a na druhý už ani ťuk. Pátral som po hlbinách internetu, až som našiel vysvetlenie: Prolific vydal upgrade driverov, aby odstavil klony svojich chipov…

Keďže aj USB adaptér pre FBL gyro TAROT ZYX-S2 vraj používa tento chip, tuná je návod, ako odskúšať funkčnosť adaptéra a drivera.

Najprv rozoberieme USB adaptér pre ZYX-S2:

027_05_zyx-s2-problem 027_10_zyx-s2-problem 027_11_zyx-s2-problem 027_12_zyx-s2-problemPodľa môjho merania je pinout na strane sériovej linky ( vpravo ) nasledovný:

027_13_zyx-s2-problemPinom Vcc nie som si istý, ale ten nie je pre vyskúšanie podstatný. Zaujímavá je aj modrá LEDka, ktorá pri vysielaní bliká – slabo, ale bliká. Ak máte skratovaciu prepojku, použite tú; ja som nemal ( nechcelo sa mi hľadať ), tak som použil iný nástroj. Jednoducho: je potrebné skratnúť piny Tx a Rx:

027_14_zyx-s2-problemTeraz budeme potrebovať nejaký terminál – ja používam Hyperterminal z Windows XP; zvyk je železná košeľa.

Nastaviť ho treba nasledovne:

027_20_zyx-s2-problemČíslo portu na Vašom počítači nájdete v Control Panel-i:027_21_zyx-s2-problemPre účely skúšania nezáleží na prenosovej rýchlosti, moje nastavenie je takéto:027_22_zyx-s2-problemV nastavení ASCII znakov to mám takto:027_23_zyx-s2-problemJa si zapínam lokálne opisovanie znakov…

027_24_zyx-s2-problemKeď to všetko je nastavené, slačíme tlačidlo „Pripojiť“ na naťukáme napríklad „HELLO WORLD“ ( piny Rx a Tx musia byť skratnuté ). Ak všetko dobre funguje, dostaneme nasledovný výsledok:

027_30_zyx-s2-problemAk máme problém s Prolific upgradom ovládača, tak namiesto aby adaptér znak zopakoval, pošle naspäť … už si nepamätám čo. Bolo to dávno, čo som to riešil, tuším tam vypisuje nejaké oznámenie o nelegálnej kópii chipu, alebo niečo také ( skúste napríklad posielať len medzerník, uvidíte, čo z toho lezie…)

Návod ako preinštalovať driver som našiel tuná. Software pre gyro Tarot ZYX-S2 je tuná ( treba to po stiahnutí premenovať z pdf na zip ). Niečo užitočné je aj tu.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár